X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
کوهستان ها از دیر باز مورد توجه انسان ها بوده اند و بسیاری از انسانها برای بهره مندی های گوناگون مانند ورزش و تفریح  و ... پا به محیط پاک کوهستان می گذارند که این محیط به طور ذاتی خالی از حادثه نیست، خطر همواره درکمین است و جای دارد که با  درک ، دانش، تجهیزات و توان مناسب پای در این عرصه بنهیم و به کارگیری تکنیک های کمک های اولیه  بسیار پر کاربرد و ضروری است.

دوره آموزش مقدماتی کمک های اولیه در روز یکشنبه مورخ 1394/9/22،جمعه 9/27/1394 و پنجشنبه 1394/10/3 د رمحل خانه کوهنورد با شرکت 24 نفر از اعضا باشگاه پیام و البرز هشتگرد توسط مدرس محترم جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ اقای کامبیز غلامی  برگزار و مباحث مندرج در چارت و استاندارد های آموزشی تدریس گردید.

از جمله مطالبی که در این دوره مورد آموزش تئوری و عملی قرار گرفت به شرح زیر می باشد:

1- آشنایی با کلیات کمک های اولیه

2- آشنایی با مقررات و قوانین

3- آشنایی با ارزیابی صحنه حادثه و مصدوم و علائم حیاتی

4- آشنایی با مراکز درمانی و خدماتی

5- CPR

6- آشنایی با انواع زخم ها و بریدگی ها 

7- آشنایی با بانداژ و پانسمان 

8- اشنایی با آتل بندی

9- اشنایی با شکستگی ها 

10- اشنایی با سوختگی ها 

11- انواع گزیدگی ها

12- اشنایی با مسمومیت

13- اشنایی با سرما و گرما زدگی

14- اشنایی با بیماری های قلبی و عروقی

15- اشنایی با دیابت و نحوه ارائه خدمات اولیه 

16- اشنایی با حمل مصدوم

شایان ذکر است مطالب آموزشی با بهره گیری از تصاویر، مستندات و تجهیزات کمک اموزشی توسط  مدرس به جهت درک بهتز از موضوعات عنوان شده ، تدریس گردید.

در پایان این دوره آموزشی آزمون کتبی از مطالبی که در مورد اموزش قرار گرفته بود برگزار  و این دوره نیز پس از فعالیت مستمر همنوردان عزیز به پایان رسید.

در انتها از اقای غلامی ، مدرس محترم تقدیر و تشکر فراوان به سبب جدیت در اموزش تمام و کمال مطالب در خصوص کمک های اولیه را داشته و از خداوند متعال توفیق روز افزون برای ایشان خواستاریم.

تهیه گزارش و عکس : سید مصطفی سادات رسولتاریخ : سه‌شنبه 8 دی‌ماه سال 1394 | 04:12 ب.ظ | چاپ | نویسنده: سایه | نظرات (0) (0 لایک)
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.